Strona: "NARZĘDZIA do zwalczania przemocy, dyskryminacji, molestowania i mobbingu w uczelni" - szkolenie na Politechnice Rzeszowskiej / Politechnika Rzeszowska

2024-09-25

Szkolenie odbyło się 23 września 2024 r. Organizatorem szkolenia był Zespół ds. Równości Płci Politechniki RzeszowskiejSzkolenie realizowane było w związku z wprowadzeniem „Planu Równości Płci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na lata 2022-2025” i skierowane do pracowników funkcyjnych (kierowników) zarządzających zarówno kadrą naukową, jak również administracyjną Politechniki Rzeszowskiej.

Prowadzący:

Agnieszka Zatyka-Szlachcic - Rzecznik Praw Studenta AGH w Krakowie. Prawniczka, absolwentka WPiA UJ, mediatorka. Od 2021 r. członkini Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i równości (ASBiR), a od 2022 r. – European Network of Ombuds in Higher Education (ENOHE). Mediatorka Stała przy SO w Krakowie. Miłośniczka kina i literatury non-fiction oraz odpoczynku na łonie natury.

dr Jan Gałkowski - Rzecznik akademicki Uniwersytetu Rzeszowskiego, mediator akademicki UR, sekretarz Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i równości (ASBiR), członek European Network of Ombuds in Higher Education (ENOHE).

Agnieszka Zatyka-Szlachcic przedstawiła aspekty prawne zwalczania dyskryminacji i mobbingu na uczelni, pokazując konkretne narzędzia w postaci kodeksów i ustaw związanych z tymi zjawiskami.

Dr Jan Gałkowski natomiast, zaprezentował organizacje wspierające uczelnie w drodze do uzyskania statutu uczelni bezpiecznej, wolnej od dyskryminacji i mobbingu, przyjaznej dla wszystkich jej członków. Przedstawił działalność Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości (ASBiR), której obydwoje prelegentów są członkami zarządu i prężnie działają w kierunku poprawy sytuacji na polskich uczelniach.

Szkolenie było kolejnym ważnym etapem w skutecznym przeciwdziałaniu dyskryminacji i mobbingowi w Politechnice Rzeszowskiej.

Powrót do listy aktualności