Strona: Twoje zaangażowanie ma znaczenie - zaproszenie na szkolenie / Politechnika Rzeszowska

Twoje zaangażowanie ma znaczenie - zaproszenie na szkolenie

2024-10-16
, red.  Małgorzata Walczak

Serdecznie zapraszamy studentki i studentów, doktorantki i doktorantów Politechniki Rzeszowskiej na szkolenie „Twoje zaangażowanie ma znaczenie”. Do wzięcia udziału w szkoleniu szczególnie zachęcamy: osoby członkowskie samorządu studenckiego i samorządu doktoranckiego, starościny i starostów, liderki i liderów kół naukowych oraz innych organizacji studenckich.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Twoje zaangażowanie ma znaczenie” Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach konkursu „Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”. Strona projektu: https://asbir.pl/projekty/

Tematyka i harmonogram szkolenia

• Moduł 1. Rozumienie języka prawnego jako języka regulaminów i decyzji wydawanych na uczelni w sprawach indywidualnych, w tym podstawy dotyczącej stosowania Kodeksu Postępowania Administracyjnego.
  • Moduł 2. Wpływ realizacji ustawowych praw na jakość kształcenia i szerzej na zmianę uczelni na lepsze (w tym istota ankietyzacji).
  • Moduł 3. Postępowania dyscyplinarne w pigułce – za co i dlaczego uczelnia może karać osoby studiujące i przygotowujące rozprawy doktorskie.
  • Moduł 4. Podstawy prawne i praktyka akademickich działań równościowych i planów równości płci.
  • Moduł 5. Akademickie instytucje i procedury wsparcia realizacji praw osób studiujących i przygotowujących rozprawy doktorskie (rzecznicy akademiccy, stosowne komisje).

Harmonogram szkolenia:

• 9.00–10.00 – równolegle Moduł 1. i Moduł 4.
  • 10.15–11.00 – Moduł 5.
  • 11.15–12.15 – Moduł 2.
  • 12.30–13.15 – Moduł 3.

Kiedy? 18 października 2024 r. (piątek), godz. 9.00-13.15.
Gdzie? Politechnika Rzeszowska, ul. Poznańska 2, sala P24.

Zapisy w formularzu rejestracyjnym są otwarte do 17 października do godz. 12:00. Szkolenie jest przeznaczone tylko dla osób zarejestrowanych, a liczba miejsc ograniczona. Liczy się pierwszeństwo zgłoszeń. Wszystkie osoby uczestniczące w szkoleniu dostaną zaświadczenie o uczestnictwie, po zakończeniu szkolenia drogą mailową.

Osoby prowadzące:
Agnieszka Zatyka-Szlachcic, rzeczniczka praw studenta AGH, członkini Zarządu ASBiR,
Artur Lesner, rzecznik równości AGH,
Jan Gałkowski, rzecznik akademicki UR w latach 2022-2024, członek Zarządu ASBiR.

Kontakt do organizatorów:
dr hab. inż. Grażyna Mrówka-Nowotnik, prof. PRz